Стрічка новин кафедри

          

12 жовтня 2018 р. студенти спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі» відвідали виставку та майстер-клас вітчизняного майстра-ювеліра Карини Клименко.

Захід проведено кафедрою «Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи» (доц. Кобищан Г.Д.) в рамках вивчення дисципліни «Експертиза дорогоцінних металів, коштовного каміння та культурних цінностей».

Виставка організована на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського.

«Прикраси – це те, що робить жінку жінкою» - під таким слоганом майстер-ювелір впроваджує у життя свої вироби.

В ході зустрічі Карина Клименко розповіла студентам про перші кроки створення свого бізнесу, представила для ознайомлення авторські ювелірні вироби власного дизайну, виготовлені своїми руками.

Студентам запропоновано майстер-клас з виготовлення срібної брошки, продемонстровано дорогоцінні та напівдорогоцінні камені, які ювелір використовує для виготовлення прикрас.

Наприкінці зустрічі студентам надано можливість задати майстру-ювеліру питання щодо особливостей виготовлення окремих виробів, технічних прийомів оброблення та декорування ювелірних металів, сплавів та коштовного каміння.

Окремі авторські ювелірні прикраси роботи Каріни Клименко

Браслет
латунь, бурштин

Брошка
срібло, бірюза

Підвіс
мідь, латунь, бурштин

          

19 вересня 2018 року  викладачі кафедри  товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доц,. к.т.н  Басова Юлія Олександрівна, доц,. к.т.н  Губа Людмила Миколаївна, ст. викл. Кириченко Олена  Василівна та ст. викл. Рачинська Зоя Павлівна відвідали семінар для представників місцевого бізнесу «Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?». Семінар було проведено в рамках візиту делегації Представництва  Європейського Союзу в Україні.

Основними темами інформаційного заходу були:

Спікери семінару: Андрій Ремізов, головний спеціаліст відділу розвитку підприємництва Управління підприємництва, Департамент розвитку підприємництва та регуляторної політики, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України; Микола Чайка, експерт Європейської мережі підприємств (Enterprise Europe Network); Андрій Мельник, Почесний Президент Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку; Олександр Нікітенков, керівник практики тендерного супроводу юридичної компанії «Правое дело». Практичні поради щодо виходу на ринки Євросоюзу та знаходження бізнес партнерів надавали Володимир Крамар, генеральний директор ПП «Бест-Агро» та Гліб Лукяненко, генеральний директор ПП «Агроекологія».

          

ПРАКТИКО-ОРІЄНТОВНЕ НАВЧАННЯ У ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ-ЕКСПЕРТІВ

13.09.2018 студенти Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітня програма «Експертиза та митна справа» відвідали Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.

Студентам 1 курсу була проведена екскурсія в межах навчальної практики «Університетська освіта». Фахівці закладу ознайомили першокурсників із структурою Полтавського НДЕКЦ, роботою різних підрозділів, правами й обов’язками експерта, а також особливостями проведення товарознавчих, трасологічних, балістичних, біологічних і технічних досліджень документів та почерку.

Виїзне заняття для студентів 6 курсу з дисципліни «Експертиза послуг» проводилося в рамках практико-орієнтованого навчання. Співробітники  Полтавського НДЕКЦ ознайомили майбутніх фахівців-експертів з особливостями виконання досліджень, що проводяться судовими експертами. Колектив Полтавського НДЕКЦ вразив студентів практичними навичками та професіоналізмом.

Проведений захід справив неабияке враження на майбутніх фахівців, що підтвердилось їх значною активністю під час екскурсії. Студенти охоче ставили питання експертам, із цікавістю слухали відповіді, брали активну участь в обговоренні практичних ситуацій.

          

Студенти першого курсу спеціальності «Еспертиза та митна справа» ділилися першими враженнями від навчання в університеті. Так, 11 вересня студенти зустрілися з деканом факультету товарознавства торгівлі та маркетингу Ткаченко Аліною Сергіївною,   викладачами випускової кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Губою Людмилою Миколаївною та Шурдук Іною Володимирівною і куратором Басовою Юлією Олександрівною

В ігровій формі студенти продемонстрували свої знання, які вони здобули під час навчальної практики «Університетська освіта».

Студенти отримали від кафедри ручки із логотипом університету та побажання щодо успіхів у навчанні та здійснення усіх студентських мрій.

          

Щиро вітаємо Ткаченко Аліну Сергіївну

З обранням на посаду декана факультету Товарознавства, торгівлі та маркетингу!

Бажаємо успіхів, натхнення та  нових звершень!!!


          

Колектив кафедри Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи щиро вітає колег, співробітників університету, студентів та батьків із початком нового навчального року та бажає всім натхнення та наснаги!


          

17-18 квітня 2018 року відбулася ХLI Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2017 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства».

Робота секції № 21 «Сучасний асортимент, якість та експертиза продовольчих товарів» кафедри товарознавства продовольчих товарів проходила в аудиторії 412.

Результати своїх науково-дослідних робіт представили  студенти: групи БТ-31 – Костенко Володимир і Фисун Владлена, БТ-41 – Панченко Анна і Страшко Дмитро та ТКД-11і – Степанова Єлизавета та Шиян Катерина.

За результатами заслуханих доповідей членами журі були визначені переможці секції «Сучасний асортимент, якість та експертиза продовольчих товарів» наукової студентської конференції, які одержали відповідні дипломи:

диплом І ступеня – Панченко Анна «Сучасні біотехнологічні способи виробництва дитячих кисломолочних напоїв»  (керівник – Флока Л. В., к.с-г.н.);

диплом ІІ ступеня – Страшко Дмитро «Використання ферментів при виробництві вина і їх вплив на якість готового продукту»  (керівник – Офіленко Н. О., к.с-г.н., доцент);

диплом ІІІ ступеня – Фисун Владлена «Дослідження якості напівкопчених ковбас, що реалізуються в   м.Полтава» (керівник – Кайнаш А. П., к.т.н, доцент).

Грамотами було нагороджено:

 Костенко Володимира «Дослідження якості газованих напоїв «Фанта апельсинова» (керівник – Кайнаш А. П., к.т.н, доцент);

Степанову Єлизавету та Шиян Катерину «Вплив сировини на якість та асортимент макаронних виробів»  (керівник – Котова З. Я.).

Щиро вітаємо наших переможців!!!

          

10 квітня 2018 року студенти групи БТ-31, напрямку підготовки «Біотехнологія», разом з доцентом кафедри Усенко С.О. відвідали з екскурсією Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.

Студенти ознайомилися з роботою сектору біологічних досліджень, дізналися про методи встановлення наявності крові, слини, сперми під час проведення судової імунологічної експертизи. Навчилися  визначати концентрацію білку в екстракті крові за пробою Геллера.